WIERSZE

​Podsumowanie 2

Na nosie okulary
za dwa pięćdziesiąt od chińczyka
psują oczy
jednak bez nich nie da się czytać
second hand to jej sklep
czeka kiedy będzie przecena
by cudze wyrzucone kupić za złotówkę
fresz żabka i lewiatan
oferują towary za pięćdziesiąt procent,
z jedniodniową ważnością
po czterdziestu latach
świetną fryzjerkę wyceniono
na dziewięćset złotych
pięć polskich na dzień
na przeżycie każdego z tych dni
z krótkim terminem ważności

Kropla47

lata 2004 - 2020
Obdukcja rozumu
 

Komentarze 2

Gość - Monika w piątek, 14 sierpień 2020 16:09

I teraz można sobie zadać pytanie: czy aby człowiek nie nadaje niepotrzebnie rzeczom, usługom zbyt wielkiej wartości? Przecież można być szczęśliwym nie żyjąc w luksusach.
Ludzie wmawiają nam, że trzeba wydawać, wydawać, płacić. I najgorsze w tym wszystkim jest często poczucie wstydu: mam okulary z chińczyka, ubrania z drugiej ręki...więc muszę być gorszy...
Życie jest krótkie. Szybko się przeterminujemy. Zestarzejemy, a cenne przedmioty stracą wartość. Czy warto płacić za ten luksus tak wysoką cenę? A może lepiej być szczęśliwym z samym sobą?

Bardzo dziękuję za ten wiersz. Niech mówią. Ja będę sobą.

I teraz można sobie zadać pytanie: czy aby człowiek nie nadaje niepotrzebnie rzeczom, usługom zbyt wielkiej wartości? Przecież można być szczęśliwym nie żyjąc w luksusach. Ludzie wmawiają nam, że trzeba wydawać, wydawać, płacić. I najgorsze w tym wszystkim jest często poczucie wstydu: mam okulary z chińczyka, ubrania z drugiej ręki...więc muszę być gorszy... Życie jest krótkie. Szybko się przeterminujemy. Zestarzejemy, a cenne przedmioty stracą wartość. Czy warto płacić za ten luksus tak wysoką cenę? A może lepiej być szczęśliwym z samym sobą? Bardzo dziękuję za ten wiersz. Niech mówią. Ja będę sobą.
Kropla47 w środa, 30 wrzesień 2020 09:27

Dziękuję za ten komentarz, dopiero dzisiaj go odczytałam( sanatorium i brak Internetu ) Miłego dnia i cieszmy się życiem.

Dziękuję za ten komentarz, dopiero dzisiaj go odczytałam( sanatorium i brak Internetu ) Miłego dnia i cieszmy się życiem.
Gość
sobota, 23 styczeń 2021

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.poe.pl/