Mija prawie rok od czasu ostatniej zbiórki na funkcjonowanie strony POE.PL Zbiórki, która przekazywana jest na opłatę domeny www.poe.pl, opłatę serwera, opłaty za aktualne oprogramowanie na którym działa strona oraz aktualizację bezpieczeństwa użytkowników. Jeśli ktoś jest zainteresowany przekazaniem wsparcia na funkcjonowanie poe.pl może to zrobić przelewając dowolną kwotę na nr konta (kliknij tutaj). Strona www.poe.pl była, jest i będzie darmowa. Nikt nie musi i nie będzie musiał nigdy płacić za jej użytkowanie. Wszelkie formy wsparcia strony będą anonimowe i w pełni dobrowolne. Zbiórka organizowana jest z uwagi na charakter niedochodowy strony  (brak reklam).  Strona na pewno będzie działała i z otwartymi rękami witała wszystkich, tych którzy będą chcieli publikować swoją twórczość. ZBIÓRKA JEST W 100% DOBROWOLNA. Jeśli chcesz wesprzeć stronę kliknij tutaj    

 

WIERSZE NAJLEPSZYCH POLSKICH AUTORÓW POEZJI

CODZIENNIE NOWY WIERSZ W JEDNEJ Z 50 KATEGORII WIERSZY

NAJNOWSZE WIERSZE:

Z ciemności duszy

Gdy drżenie dłoni cykutę rozleje
A bicia dzwonów serce przepełnią
Wiatr tragiczny, o zgroza powieje
W twarz śmierci, której wolę odejmą.

I niech szkaradne plemiona przybędą
Jak duch Boży nad pustkę, co światem
I choć wódz ich byłby czarnym przybłędą,
To potraktuje ludzkość wygnania batem.

Śmierć zaginęła w kupie życzeń zgonu
Czas upadł jak niezłomny rycerz światła
Teraz sadźmy bezprawie i czekajmy plonu,
Gdyż horror to nasz dom i przenika z tła.

A gdy cykutą przepiję setkę grzechów
I nastrój wypełni mnie czerstwy i grobowy
Pan z podziemi wyrzuci garść czeków,
Którymi opłacę loże cmentarnej odnowy.

Gdy słońce orężem obali ciemne zorze
A kapłan ostatni splunie w twarz przeklętą,
To dowiodę, o Panie Podziemi, o potworze !
Że władam Twoją mocą i idę drogą krętą.

A jak przebiją pierś kołkiem i pogrzebią
Czekać będę rezurekcji na twym łonie
Już widzę te zaszczyty, oczu swych głębią
A serce me zgniłe czerwiem już płonie.

Już witam odmęty, szaleńcze otchłanie
Już koronę cierniową układają na głowie
Witam cię, o gwiazdo ciemna, mój panie !
Niech się świat cały tego dzisiaj dowie...

Do Matki Boskiej Gromnicznej
Odwiedziny
 

Komentarze

Oskar Wizard w wtorek, 05 luty 2019 17:53

Przyznam, że bardzo ciekawy wiersz. Mroczne klimaty też mają swój urok. Sam bym z przyjemnością ,,popłynął" na tych falach, ale znajomi pomyślą, że się kończę. Pozdrawiam.

0
Przyznam, że bardzo ciekawy wiersz. Mroczne klimaty też mają swój urok. Sam bym z przyjemnością ,,popłynął" na tych falach, ale znajomi pomyślą, że się kończę. Pozdrawiam.:)
MarionelMoriel w wtorek, 05 luty 2019 18:19

Dzięki za tą chwilę poświęconą mojemu tekstowi. Myślę, że jak człowiek piszę w pewnej stylistyce, to wcale nie potrzeba utożsamiać go z nią. Kwestia odpowiedniego nastawienia. Sądzę, że gdybyś spokojnie wytłumaczył, że to tylko "stylistyka" a nie twoje "JA", to chyba by zrozumieli.
W moim przypadku to siedzi w trzewiach chyba, ten klimat mocno we mnie wsiąknął prze Ch. Baudelaire'a - "Kwiaty Zła". Polecam ten tomik. Tymczasem pozdrawiam i życzę miłego wieczora.

0
Dzięki za tą chwilę poświęconą mojemu tekstowi. Myślę, że jak człowiek piszę w pewnej stylistyce, to wcale nie potrzeba utożsamiać go z nią. Kwestia odpowiedniego nastawienia. Sądzę, że gdybyś spokojnie wytłumaczył, że to tylko "stylistyka" a nie twoje "JA", to chyba by zrozumieli. W moim przypadku to siedzi w trzewiach chyba, ten klimat mocno we mnie wsiąknął prze Ch. Baudelaire'a - "Kwiaty Zła". Polecam ten tomik. Tymczasem pozdrawiam i życzę miłego wieczora.